Technologia LED UV

Poprzez wykorzystanie specjalistycznych diod można osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty w suszeniu oraz utwardzaniu lakieru, farb, klejów oraz innych powłok. Chodzi tutaj, oczywiście, o technologię LED UV, która pozwala przeprowadzić natychmiastowy proces polimeryzacji powierzchni, korzystając z promieni ultrafioletowych o długości 365-415 nm. Ta metoda stosowana jest przede wszystkim ze względu na swoją wysoką energooszczędność, która przekłada się nie tylko na niższe koszty pracy, ale również niższą szkodliwość wobec środowiska naturalnego.

Technologia LED UV umożliwia osiągnięcie trwałych rezultatów o przedłużonej żywotności w zadziwiająco krótkim czasie. Następne prace można przeprowadzić na powierzchni już kilka sekund po zastosowaniu światła ultrafioletowego. Ponadto nie występuje tutaj emisja ozonu lub rtęci, które są niekorzystne nie tylko z punktu widzenia ekologii, ale również ze względu na stan zdrowia pracowników. Sam system jest kompaktowy oraz wyjątkowo intuicyjny w obsłudze, co znacząco zwiększa komfort eksploatacji.

technologia UV

SYSTEMY LED UV

Podobnie jak przypadku systemów UV, diody LED mogą być również stosowane do utwardzania warstw powlekających. Technologia ta szczyci się szczególnymi zaletami, w zależności od aplikacji.

DRUK   POWLEKANIE I KLEJENIE   INKJET  

 

 


PODSTAWOWA TECHNOLOGIA LED UV

Technologia utwardzania farb, lakierów, silikonów i klejów za pomocą promieni UV ma wiele do zaoferowania branży drukarskiej i powlekającej. Od początku tego tysiąclecia oprócz konwencjonalnych lamp UV do utwardzania UV zastosowano diody LED.

 
 

METODY POMIARU

Moc lampy UV mierzy się w W/cm. Jednostka ta opisuje natężenie promieniowania, tj. moc wejściową na centymetr długości lampy. Moc LED UV jest jednak podana w W/cm². Oznacza to gęstość mocy - o jakiej moc energia jest dostarczana na cm² powierzchni.

WIĘCEJ O PODSTAWOWEJ TECHNOLOGII SUSZENIA LED UV
 
WIĘCEJ O METODACH POMIARU

BILANS ENERGETYCZNY

Czy system LED UV jest bardziej ekonomiczny niż UV? Czy oszczędzę energię dzięki systemowi LED UV? Jest to prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie, jeśli chodzi o technologię LED-UV i nie ma na nie prostej odpowiedzi.

 

LED UV KONTRA UV

Systemy LED UV stały się bardzo popularnym sposobem oświetlania. W przemyśle drukarskim od kilku lat często poruszane jest zagadnienie zalet technologii LED-UV w porównaniu do systemów z lampami UV. W innych branżach ta technologia dopiero zaczyna być stosowana.

WIĘCEJ O BILANSIE ENERGETYCZNYM

 

 
WIĘCEJ O PORÓWNANIU LED UV I UV

 

 

Wszystkie informacje przedstawione powyżej pochodzą ze strony www.ist-uv.com