technologia UV

SYSTEMY LED UV

Podobnie jak przypadku systemów UV, diody LED mogą być również stosowane do utwardzania warstw powlekających. Technologia ta szczyci się szczególnymi zaletami, w zależności od aplikacji.

DRUK   POWLEKANIE I KLEJENIE   INKJET  

 

 


PODSTAWOWA TECHNOLOGIA LED UV

Technologia utwardzania farb, lakierów, silikonów i klejów za pomocą promieni UV ma wiele do zaoferowania branży drukarskiej i powlekającej. Od początku tego tysiąclecia oprócz konwencjonalnych lamp UV do utwardzania UV zastosowano diody LED.

 
 

METODY POMIARU

Moc lampy UV mierzy się w W/cm. Jednostka ta opisuje natężenie promieniowania, tj. moc wejściową na centymetr długości lampy. Moc LED UV jest jednak podana w W/cm². Oznacza to gęstość mocy - o jakiej moc energia jest dostarczana na cm² powierzchni.

WIĘCEJ O PODSTAWOWEJ TECHNOLOGII SUSZENIA LED UV
 
WIĘCEJ O METODACH POMIARU

BILANS ENERGETYCZNY

Czy system LED UV jest bardziej ekonomiczny niż UV? Czy oszczędzę energię dzięki systemowi LED UV? Jest to prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie, jeśli chodzi o technologię LED-UV i nie ma na nie prostej odpowiedzi.

 

LED UV KONTRA UV

Systemy LED UV stały się bardzo popularnym sposobem oświetlania. W przemyśle drukarskim od kilku lat często poruszane jest zagadnienie zalet technologii LED-UV w porównaniu do systemów z lampami UV. W innych branżach ta technologia dopiero zaczyna być stosowana.

WIĘCEJ O BILANSIE ENERGETYCZNYM

 

 
WIĘCEJ O PORÓWNANIU LED UV I UV

 

 

Wszystkie informacje przedstawione powyżej pochodzą ze strony www.ist-uv.com